Рейтинг користувача:  / 4
ГіршийКращий 
LybuIZnay2ЛЮБИ І ЗНАЙ СВІЙ РІДНИЙ КРАЙ
         14 лютого в актовій залі Центру туризму, спорту та екскурсій відбулась краєзнавча науково-практична конференція під назвою «Люби і знай свій рідний край».
         Понад 70 учасників взяли участь у конференції, присвяченій 75 річному ювілею, який буде відзначати Центр туризму у цьому році. Юні краєзнавці Волині – вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків Центру туризму, спорту та екскурсій, філій та станцій юних туристів щорічно протягом багатьох років в авангарді усіх туристсько-краєзнавчих заходів України. І цього року у шести напрямах Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» п’ять визнано переможцями. Для цих дітей любити свій рідний край – це значить вивчати і пізнавати його не лише на заняттях, а й в походах, експедиціях, екскурсіях.

LybuIZnay

         На конференції юні дослідники представили свої науково-практичні роботи, звітували про здобутки, ілюструючи їх фотографіями, слайдами, відеофільмами, знятими під час проведення краєзнавчо-пошукових експедицій.
           У ході конференції працювало 6 секцій:
  1. «Геологічними стежками Волині»
  2. «Географія рідного краю»
  3. «Духовна спадщина мого роду»
  4. «Із батьківської криниці»
  5. «З попелу забуття»
  6. «Історія міст і сіл Волині».
         Переможцем на секції «Геологічними стежками Волині» став гурток «Географічне краєзнавство (керівник Поліщук Л.М.) за роботу «Скарби Журавлиного острова». Члени гуртка Кобець Дарина, Фелістович Тетяна, Шемедюк Марина розповіли про свої геологічні дослідження на околицях села Журавичі Ківецівського району.
         На секції «Географія рідного краю» перше місце отримала Оленюк Ольга - член гуртка «Пішохідний туризм» (керівник Гнатюк В.Д.) за роботу «Унікальне Полісся». Робота написана на основі зібраних краєзнавчих матеріалів під час пішохідних та водних походів, які були здійснені гуртківцями у 2007 - 2014 роках по річках Прип’ять, Стохід, Турія.
         Кращою на секції «Духовна спадщина мого народу» визнано роботу «Рай – місто» вихованців гуртка «Археологічне краєзнавство» (керівник Лукашевич М.Н.). Основою для написання роботи стали дослідження, проведені дітьми під час 10-денної археологічної експедиції в урочище «Сад», що на околиці смт. Шацька. Чудовий відеофільм про дивний і ще до кінця не звіданий край учасники експедиції презентували на конференції.
LybuIZnay1 
         На секції «Із батьківської криниці» перше місце отримав гурток «Географічне краєзнавство» (керівник Поліщук Л.М.) за роботу «Екологічні аспекти харчових традицій Волинського Полісся». Під час походів та експедицій гуртківці вивчали напрями господарської діяльності Полісся, спосіб життя поліщуків, їх традиції у використанні і зберіганні дарів природи, різні вірування щодо лікування рослинами.
LybuIZnay3 
         На секції «З попелу забуття» кращою стала робота «Солдат Небесної сотні» Круш Тетяни (керівник Гнатюк В.Д.). У роботі зібрані матеріали про жителя села Голишів Віктора Хомяка, його участь у революції Гідності і героїчну смерть за свободу і незалежність України.
         На секції «Історія міст і сіл Волині» перше місце отримали дві роботи: «Історія села Угринів Горохівського району», яку представив гурток «Історичне краєзнавство» (керівник Воронецька С.М.) та «Історія села Острів’я Шацького району», представлену гуртком «Історичне краєзнавство» (керівник Літковець Н.О.). Юні пошуківці під час експедицій зустрілися зі старожилами, відомими людьми, дослідили краєзнавчі об’єкти цих населених пунктів.
LybuIZnay4 
         Після роботи секцій учасники конференції переглянули відеофільм про різні масові заходи, які проводить Центр туризму, спорту та екскурсій та виставку науково-практичних робіт та звітів про походи юних туристів-краєзнавців.
         Саме походи, екскурсії, експедиції дають змогу залучати дітей та молодь до пошукової, дослідницької діяльності з вивчення природи, історії, культури, традицій рідного краю, виховують патріотизм та громадянську позицію, а ще формують здоровий спосіб життя та пізнавальну активність.
LybuIZnay6 
         Переможці та призери в кожній номінації були нагороджені дипломами Центру туризму, спорту та екскурсій та книгами.       Центр туризму, спорту та екскурсій висловлює подяку директору Волинського краєзнавчого музею Силюку А.М. за сприяння у проведенні краєзнавчої науково-практичної конференції.

LybuIZnay7

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

<< < лютого 2015 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 20 21 22
23 24 25 26 27 28