Рейтинг користувача:  / 7
ГіршийКращий 
Seminar22 квітня 2015р.

ВИХОВАННЯ ПАТРІОТІВ ЗАСОБАМИ ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА 

     2 квітня 2015 року в Центрі туризму, спорту та екскурсій відбувся обласний семінар з відповідальними   за туристсько-краєзнавчу та музейну роботу. 
     На семінар прибули делегати майже зі всіх районів та міст області. Основні питання, які розглядалися у ході семінару – вдосконалення національно-патріотичного виховання учнівської молоді засобами туризму і краєзнавства.
Seminar1
        Туристсько-краєзнавча робота – один з основних напрямків позашкільної роботи, який дозволяє використовувати різні форми для виховання юних патріотів. Перебуваючи у природних умовах на туристських змаганнях, здійснюючи походи та подорожі, діти набувають важливих навичок самообслуговування, вмінь долати труднощі, розвивається колективізм та взаємодопомога. Вивчаючи рідний край, знайомлячись з його історією, культурою, традиціями, природними багатствами та видатними людьми – виховується почуття патріотизму, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину.
Seminar7
      Директор Центру туризму Леонід Толстіхін, який відкрив семінар, акцентував увагу присутніх на важливості проведення ряду туристсько-краєзнавчих та військово-патріотичних заходів для учнівської молоді, запланованих на цей рік. Крім того, Леонід Миколайович зазначив, що цього року виповнюється 75 років від часу створення Центру туризму, спорту та екскурсій. Цій даті приурочений ювілейний 60 обласний зліт юних туристів, який відбудеться влітку на турбазі «табір Сонячний».  
    Досвідом роботи виховання юних патріотів у навчально-виховних закладах Камінь-Каширського району ділилась методист районної станції юних туристів Оксана Пась. Педагогічними працівниками станції туристів розроблені краєзнавчі пішохідні та велосипедні маршрути походів, які знайомлять молодь з історичною спадщиною своєї Батьківщини, відкривають красу рідного краю. Школярі району – активні учасники різноманітних туристсько-краєзнавчих конкурсів та змагань, патріотичних акцій, які проводяться в регіоні. 
      Другу частину семінару було присвячено музейній роботі. Музей у навчальному закладі є осередком патріотичного виховання дітей. Любов Грабинська, методист Центру туризму, ознайомила учасників семінару із нормативною базою, яка регламентує діяльність музеїв при навчальних закладах. Станом на 2015 рік в області зареєстровано 188 таких музеїв. Для підвищення патріотичного виховання пропонується створити в музеях експозиції, стенди, виставки, присвячені воїнам АТО. 
       Про роботу музею бойової слави, який діє при Луцькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – інтернат – правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою», його експозиції розповів вчитель цього навчального закладу Микола Кузьмич.
 Seminar
      Директор Волинського краєзнавчого музею Силюк А.М. у своєму виступі підкреслив роль музейної педагогіки у національно-патріотичному вихованні учнівської та студентської молоді.Seminar3 В дарунок кожен отримав Волинський музейний вісник з нормативною базою щодо діяльності музеїв, путівник «Шевченківська світлиця Миколи Куделі.
Seminar4
         Крім того, учасники семінару оглянули виставки у Волинському краєзнавчому музеї: «Герої не вмирають», присвячену пам’яті Небесної сотні, автентичних зразків волинського серпанкового одягу «Таємниці одягу Мавки» та виставку писанок. 
Seminar6
Seminar5
 Seminar8
Seminar9

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

<< < квітня 2015 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30