Рейтинг користувача:  / 4
ГіршийКращий 
Myzei516.01.2016р.
МУЗЕЇ ПРИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ - ОСЕРЕДКИ ОСВІТИ ТА ВИХОВАННЯ
      Один з напрямків роботи, який опікає обласний Центр туризму, спорту та екскурсій – це музеї при навчальних закладах Волинської області. Серед різних форм навчально-виховної роботи музеї є дієвим засобом патріотичного виховання учнівської і студентської молоді, джерелом додаткової інформації.
    Працівниками Центру туризму підведено підсумки огляду музеїв при дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладах Волині. Основна мета проведеної роботи - удосконалення діяльності музеїв щодо формування і збереження Музейного фонду України, упорядкування та систематизація мережі музеїв, сприяння підвищенню ролі музеїв в організації навчально-виховного процесу та популяризації музейної справи у навчальних закладах, а також виявлення кращих музеїв.
Myzei
      На обласний огляд музеїв надійшли звітні матеріали від усіх відділів освіти райдержадміністрацій, управлінь освіти міських (міст обласного значення) рад, закладів нового типу обласного підпорядкування, професійно-технічних навчальних закладів.
       Станом на 1 січня 2016 року на обліку перебуває 176 музеїв при навчальних закладах області, з них 2 – при дошкільних, 165 – при загальноосвітніх, 2 – при позашкільних, 7 – при професійно-технічних навчальних закладах.
      За профілями музеї розподілені: історичні - 116 (з них 24 – широкого історичного профілю, 38 – історії населеного пункту, 26 – військово-історичні, 21 – історії освіти, навчального закладу, 7 – історії особи), етнографічні – 47, краєзнавчі - 5, по 3 –природничих та літературних, мистецькі - 2.
Myzei6
     За підсумками огляду 30 музеїв при навчальних закладах підтвердили звання «Зразковий музей».
     У музеях навчальних закладів зберігаються понад 49 тисяч експонатів основного фонду – пам’яток матеріальної і духовної культури, які є частиною Музейного фонду України.
Myzei1
     У зв’язку з сучасною ситуацією в Україні особливо важливу роль у патріотичному вихованні молоді відіграють музеї історичного профілю. Відповідно   до вимог Методичних рекомендацій щодо засад діяльності музеїв історичного профілю дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів (лист МОН України від 22.05.2015   №1/5-225) в історичних музеях навчальних закладів області створено нові експозиції «Волиняни – герої Небесної Сотні», оформлено тематичні виставки, проводяться масові заходи, щоб донести до молоді дух патріотизму, виховувати українців – патріотів, готових боронити рідну землю та відстоювати незалежність і цілісність Української держави.
     В освітніх закладах, де навчались Герої Небесної Сотні і учасники АТО, які віддали своє життя за Україну, відкрито меморіальні дошки на честь Героїв України.
Myzei4
     Огляд показав, що управління, відділи освіти, навчальні заклади плідно співпрацюють з державними музеями з питань розвитку музейної справи та ефективного використання музейної педагогіки у навчально-виховному процесі.
Myzei7
   Переможці нагороджені грамотами управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, а лауреати – грамотами Центру туризму, спорту та екскурсій за вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, відродження та примноження культурних надбань та історичної спадщини українського народу, пропаганду пам’яток історії, культури та природи, збереження Музейного фонду України.
Myzei3
Myzei2

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

<< < січня 2016 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31