Рейтинг користувача:  / 5
ГіршийКращий 
M Batkivwuna722 лютого 2016
МОЯ БАТЬКІВЩИНА - УКРАЇНА
     19 лютого 2016 року в Центрі туризму, спорту та екскурсій відбулась  краєзнавча конференція «Моя Батьківщина – Україна».
    Захід проводиться з метою удосконалення патріотичного виховання учнівської молоді, популяризації пошуково-дослідницької роботи, поглиблення знань гуртківців з історії, культури, природи рідного краю, визначення кращих юних краєзнавців для участі у Всеукраїнських туристсько-краєзнавчих заходах. Юні краєзнавці Волині – вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків Центру туризму, спорту та екскурсій, філій та станцій юних туристів щорічно протягом багатьох років в числі переможців усіх туристсько-краєзнавчих заходів України.
M Batkivwuna
     У цьогорічній конференції взяли участь 60 кращих краєзнавців - гуртківців Центру туризму, спорту та екскурсій. Юні дослідники представили свої науково-практичні роботи, ілюструючи їх фотографіями, слайдами, відеофільмами, знятими під час проведення краєзнавчо-пошукових експедицій. Різні за напрямами, змістом, стилем викладу, виступи учасників конференції свідчать про велику любов молодого покоління до рідного краю та України, дбайливе ставлення до природи, народних традицій, історичного минулого своєї Батьківщини.
    Учасники конференції вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні та Героїв АТО хвилиною мовчання.
   Згідно програми юні краєзнавці представляли свої роботи у п’яти секціях.
M Batkivwuna6
     На секції «Духовна спадщина мого народу» високу оцінку отримали дослідження про видатних волинян, які трудовими звершеннями, творчими здобутками прославили рідний край та Україну.
   У роботі «Андрій Бондарчук – волинський камікадзе» вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Лукашевич М.Н.). представили зібрані матеріали про життєвий шлях, творчий доробок відомого на Волині політика, громадського діяча та краєзнавця. Під час свого виступу презентували створений відеофільм «Андрій Бондарчук: про себе – про Україну».
Цікавою була робота «Геннадій Бондаренко – педагог, науковець, подвижник краєзнавства», представлену гуртком «Історичне краєзнавство» (керівник Грабинська Л.Д.). Г.В.Бондаренко є Головою Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, яку очолює впродовж 27 років. Юні пошуківці продемонстрували зібрані матеріали про життєвий шлях, щедрий ужинок досягнень, внесок науковця у розвиток краєзнавчої освіти на Волині, роль Г.В.Бондаренка у розробці символіки (Герба і Прапора) Волинської області.
M Batkivwuna4
    На секції «З попелу забуття» діти розкривали сторінки історії рідного краю, пов’язані з прагненням українського народу до волі та незалежності.
     У даному напрямку особливо відзначилась робота «Герої не вмирають» гуртка «Етнографічне краєзнавство» (керівник Воронецька С.М.) про життєвий шлях колишнього співробітника спецпідрозділу «Беркут» МВС України, активного учасника подій протестного руху на Майдані Незалежності, заступника командира батальйону Збройних Сил України «Айдар» Сергія Шостака, який 27 липня 2014 року загинув на Луганщині, відстоюючи незалежність і цілісність Української держави. Зібраний юними дослідниками матеріал використаний під час проведення міської конкурсно-пізнавальної програми для школярів м.Луцька «Ми – волиняни» та на уроках історії, виховних годинах, позакласних заходах з метою патріотичного виховання молоді.
    На цій же секції відзначено роботу «Криваві події в селі Рівному у 1943-1944рр. в спогадах очевидців», представлену гуртком «Історичне краєзнавство» (керівник Літковець Н.О.). Юні пошуківці під час експедиції зустрілися зі старожилами, очевидцями трагічних подій в історії сіл Рівне та Острівки Любомльського району, записали спогади людей про трагедію, яку варто пам’ятати і яка не повинна повторитись.
   Переможцем на секції «Геологічними стежками Волині» став гурток «Геологічне краєзнавство (керівник Поліщук Л.М.) за роботу «Дослідник невідомого краю». У роботі відображено життєвий шлях і творчу спадщину видатного українського геолога і географа Павла Тутковського.
    На секції «Географія рідного краю» вихованці гуртка «Моя маленька Батьківщина» (керівник Поліщук Л.М.) представили своє ґрунтовне природничо-етнографічне дослідження на тему «Прилетіла ластівочка». Наймолодші учасники конференції присвятили краєзнавчу роботу 100-літньому ювілею першого виконання «Щедрика», розповіли про роль птахів у природі та житті людини, про використання образу птахів у культурних традиціях волинян, ознайомили з власними спостереженнями за поведінкою птахів рідного краю.
M Batkivwuna5
     На секції «Із батьківської криниці» змістовне дослідження на тему «Валяння з вовни – ремесло з тисячолітнім стажем» представив гурток «Етнографічне краєзнавство» (керівник Макаревич Н.І.). У ході пошукової роботи діти дослідили життєвий шлях і творчий доробок майстрині валяння О.О.Березовської, навчились виготовляти окремі вироби.
      Цікаві матеріали на тему «Народна медицина – основа розвитку аптечної справи у Старому місті» зібрані гуртком «Історичне краєзнавство» (керівник Воронецька С.М.). У чудово ілюстрованій науково-практичній роботі юні краєзнавці розкрили історію розвитку народної медицини від часів Київської Русі до сьогодення, описали історію колишніх аптек м.Луцька, дослідили внесок окремих фармацевтів у розвиток аптечної справи у місті.
     Вихованці гуртка «Пішохідний туризм» (керівник Бобрик О.В.) продемонстрували змістовні матеріали на тему «Історія туристсько-краєзнавчої роботи в навчальних закладах села Маяки».
     Гурток «Моя маленька Батьківщина» (керівник Кравчук І.В.) підготував цікаву інформацію про «Пам’ятники Луцька».
      У ході конференції учасники мали змогу переглянути відеофільм «Проводи до армії», створений юними краєзнавцями.
M Batkivwuna3
    Переможці в кожній секції були нагороджені дипломами Центру туризму, спорту та екскурсій та призами. Попереду у юних краєзнавців – нові пошуки, дослідження, знахідки та відкриття на славу рідного краю.
M Batkivwuna2
M Batkivwuna1

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

<< < лютого 2016 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 24 25 26 27 28
29