Рейтинг користувача:  / 6
ГіршийКращий 
F kolekcioneriv828 травня 2016р.
ФОРУМ КОЛЕКЦІОНЕРІВ
     28 травня 2016 року в актовій залі Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій відбувся Форум колекціонерів Волині, у якому взяли участь колекціонери з Волині, Львівщини, Рівненщини і навіть представник з Америки.
     Колекціонування вважається яскравою і глибоко своєрідною областю творчості.
F kolekcioneriv1
       Це не є пустим заняттям, оскільки воно збагачує людину, розширює його кругозір, виробляє пильність, яка дозволяє бачити те, чого не бачать інші. Від латинського collectio – означає збори, цілеспрямоване збирання, систематизований підбір і класифікація будь-яких однорідних предметів, об'єднаних за певними ознаками і мають наукову, історичну або художню цінність. Діти захоплюються різними видами збиральництва ще в дошкільному віці – вклейки до жувальних гумок, наклейки, фантики, календарики тощо. Тому дуже важливо створити таку атмосферу, при якій це захоплення вже на самому початку набуде певного характеру цього колекціонування і буде сприяти розвитку художнього смаку дитини, навичок самостійної дослідницької роботи. Свідоме ставлення до колекціонування вимагає вивчення історії, географії, іноземних мов, знайомства з основами образотворчого мистецтва. Ці знання у свою чергу розширюються і заглиблюються в процесі колекціонування, адже кожен експонат колекції повинен бути вивчений, пояснений, а для цього необхідно звертатися до підручників, довідкової літератури, словників, інтернету, спеціалістів. Колекціонуючи різні предмети, людина відкриває для себе чимало нової та корисної інформації.
       На виставці були представлені багато видів колекцій:
   - нумізматика монети країн світу, НБУ України, Польщі, Німеччини, Росії, країн СНД, і навіть монети Луганського патронного заводу, окремі колекції монет на морську та спортивну тематику, з флорою та фауною, найбільша з яких 1 кг срібна, а також єдина в Україні монета з шрифтом Байля, відзначена «Книгою рекордів України»;
F kolekcioneriv4
    - філателія (марки), представлена Волинською дирекцією «Укрпошта», волинським клубом філателістів та окремими філателістами. Тижневик «Слово Волині» представив власні марки на конвертах. Заслуговує на увагу колекція та цікаві матеріали на основі філателії В.В. Козлова «Хребетні тварини Волині». Широко представлена колекція лучанина медової тематики, яку свого часу представляв екс-президент України Віктор Ющенко за кордоном.
F kolekcioneriv19
F kolekcioneriv
   - боністика - колишні та сучасні паперові гроші Німеччини, Польщі, Росії, України та інших країн;
F kolekcioneriv15
     - бібліофільство - книжкові знаки, колекція Конституцій різних країн світу;
      - календофілія - календарики;
      - фалеристика - ордени, медалі, значки, жетони та інші нагороди;
      - філокартія - листівки, репродукції образотворчого мистецтва;
      - геральдика – герби населених пунктів Волині;
      - філуменія – сірникові етикетки та коробки;
      - перидромофілія – залізничні квитки;
      - талеристика – талони, купони, паперові сурогати;
      - скрипорилія – облігації та акції.
    Найбільше захоплення в усіх викликав наймолодший 4-річний колекціонер Володимир з Луцька, який представив свою колекцію іграшкових мініатюр з «Кіндер-сюрпризів». Його колекція налічувала більше 100 різних героїв мультфільмів, статуеток. Юний колекціонер міг багато розповідати про кожний експонат. Захоплення колекціонуванням передалось хлопцю від його діда Миколи, який також представляв свою колекцію монет, найбільшою гордістю якої є унікальна монета – єдина в світі - з власним зображенням.
F kolekcioneriv9
    Директор Центру туризму, спорту та екскурсій Леонід Толстіхін представив свою чайну колекцію, яка містила упаковки з-під чаю різних виробників світу.
F kolekcioneriv6
   Здивувала присутніх колекція мініатюрних вітрильників в пляшках В.Ящука.
F kolekcioneriv10
F kolekcioneriv11
F kolekcioneriv18
   Вчитель Луцького НВК №9 В.Бич представив колекцію на тему «Шекспіріада», яка містила різні предмети - марки, листівки, книги, журнали із зображеннями та працями В.Шекспіра .
    Сергій Деркач виставив оригінальну колекцією міні-пляшечок зі спиртними напоями у вигляді вітрильників, спортивного інвентаря та інших предметів.
     Заслуговують на увагу колажі з монетами та банківськими платіжними картками майстрині з Луцька В.Галкіної.
   «Монетний двір туриста» з міста Рівного представив колекцію монетовидних жетонів та паспорт мандрівника.
F kolekcioneriv5
    Ще на виставці присутні могли оглянути колекції пакетиків з цукром, зібраних зі всього світу, гральних карт, автографів знаменитих людей, олівців та стиральних гумок, букварів (різних народів), політичної атрибутики. А Л.Сахнюк представив карикатури (шаржи) на колекціонування, політичну тематику.
F kolekcioneriv16
    Крім знайомства з різними колекціями, всі хто завітав на виставку мали можливість поділитись досвідом свого збиральництва, розповісти про свої захоплення.
F kolekcioneriv20
     Член асоціації колекціонерів «Паритет» Анатолій Сєрков розповів про різні види колекціонування, які є не лише на теренах нашої області, а й за кордоном.
    Цікавими були розповідь та експонати А.Завгороднього на тему Луцьк (марки, значки, вимпели, друковані видання та інше).
F kolekcioneriv13
    Як зазначив колекціонер з Америки: «Колекціонуванням захоплюється від 20 до 50% населення». За кількістю колекціонерів на душу населення в деяких країнах навіть оцінюють загальну культуру нації.
    Організатори заходу – Волинський обласний Центр туризму, спорту та екскурсій і Волинська асоціація колекціонерів «Паритет» дякують всім колекціонерам, які взяли участь у Форумі, поділились своїми надбаннями, цікавою інформацією.
F kolekcioneriv12
  По завершенню кожен учасник Форуму отримав сувеніри від організаторів: абетку лучанина, календарики Центру туризму, оригінальні джокери гральних карт, тематичні візитки, друковану літературу з тематиками колекціонування.
F kolekcioneriv14
F kolekcioneriv17
F kolekcioneriv2
F kolekcioneriv3
F kolekcioneriv7
F kolekcioneriv14

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

<< < травня 2016 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30