
НА ВОЛИНІ ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР ДИРЕКТОРІВ ОБЛАСНИХ ЦЕНТРІВ ТУРИЗМУ І КРАЄЗНАВСТВА
Минулого тижня на Волині відбувся Всеукраїнський семінар-практикум директорів обласних Центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, організований Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді.
У ході роботи семінару основними питаннями були: вивчення досвіду роботи Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій, формування системних підходів в організації діяльності позашкільного навчального закладу на основі інноваційних педагогічних технологій.
Під час пленарного засідання директор Волинського Центру туризму Леонід Толстіхін охарактеризував стан та перспективи розвитку туристсько-краєзнавчої справи на Волині:
Реалізовуючи Програму розвитку туристсько-краєзнавчої роботи в області під гаслом: «Туризм в кожну школу! Кожен учень – турист» Центр туризму створив широку мережу, яка діє у кожному регіоні та координує її діяльність. Це 14 філій Центру туризму, 7 станцій юних туристів, 3 відділи туристсько-краєзнавчої роботи при центрах дитячо-юнацької творчості. Створено та діє 27 базових І-ІІІ ст. та 16 опорних І-ІІ ст. шкіл, які є методично-практичними центрами з розвитку туризму і краєзнавства в області.





У ході семінару учасники відвідали ряд навчальних закладів, історико-краєзнавчі музеї, створені на базі зібраних матеріалів та пошукової роботи з дітьми, ознайомились з історико-культурними та природними пам’ятками Волині.
- Подібний семінар на Волині відбувається вдруге, - сказала директор Українського державного центру туризму і краєзнавства Наталія Савченко. «Це кваліфіковий колетив з належною матеріальною базою, Волинський центр туризму має високі здобутки за змістом освіти, саме тому сюди були запрошені керівники обласних центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді зі всієї України. За три дні ми побачили надзвичайно велику і комплексну роботу, відвідали загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади, зустрічалися з дітьми, спілкувалися з педагогами, які є фанатами своєї справи, враження залишились прекрасні», - підсумувала Наталія Савченко.


В підсумку семінару відбувся круглий стіл, де керівники позашкільних закладів обмінялись думками та ідеями на перспективу розвитку туристсько-краєзнавчої справи.





