Рейтинг користувача:  / 8
ГіршийКращий 
Moya Batkivwuna 81 березня 2018р.
«МОЯ БАТЬКІВЩИНА – УКРАЇНА»
      Понад 60 гуртківців Центру туризму, спорту та екскурсій взяли участь у  краєзнавчій конференції «Моя Батьківщина – Україна». 
   Такий захід проводиться традиційно з метою удосконалення патріотичного виховання учнівської молоді, популяризації пошуково-дослідницької діяльності, поглиблення знань вихованців з історії, культури, природи рідного краю, визначення кращих юних краєзнавців для участі у Всеукраїнських туристсько-краєзнавчих заходах. 
Moya Batkivwuna
     Учасники  конференції  представили свої науково-практичні роботи, звітували про здобутки, ілюструючи їх фотографіями, слайдами, відеофільмами, знятими під час проведення краєзнавчо-пошукових експедицій. Різні за напрямами, змістом, стилем викладу, виступи учасників конференції свідчать про велику любов дітей до рідного краю, дбайливе ставлення юних краєзнавців до природи, народних традицій, історичного минулого Волині та України.
Moya Batkivwuna 1 
   Переможцем на секції «Географія рідного краю» визнано гурток «Пішохідний туризм» (керівник Гнатюк В.Д.), роботу якого представляла Круш Тетяна. У ґрунтовному природничо-екологічному дослідженні на тему «Жовті плями на зеленому фоні, або підступна хвороба лісу» розкрито проблему всихання волинського лісу, пошкодженого короїдом. Діти зустрілись з науковцями, лісівниками, журналістами, дослідили методи боротьби зі шкідниками лісу.
Moya Batkivwuna 4
Moya Batkivwuna 2
    На цій же секції відзначено роботу гуртка «Етнографічне краєзнавство» (керівник Літковець Н.О.). У ході експедиції з активним способом пересування «Мій рідний край» юні краєзнавці побували  в Українських Карпатах і описали річку Чорну Тису – пам’ятку природи п’яти європейських держав.
Moya Batkivwuna 6
   На секції «Духовна спадщина мого народу» найвищу оцінку отримав гурток «Географи-краєзнавці»  (керівник Поліщук Л.М.) за роботу «Таємниці Луцького кликуна». Юні дослідники відшукали писемні джерела та артефакти про середньовічного сторожового, зустрілись з відомими науковцями, краєзнавцями, які засвідчили   існування і значимість історичної постаті кликуна-вартового в традиціях древнього Лучеська. На основі зібраних матеріалів розроблено і проведено краєзнавчий квест «Таємниці Луцького кликуна», підготовлено екскурсійну подорож «Мандрівка з Луцьким кликуном».
Moya Batkivwuna 5
    Гурток «Географічне краєзнавство» (керівник Грабинська Л.Д.) презентував роботу «Старосільський моноксил» про унікальну пам’ятку гідроархеології України – середньовічного човна-довбанку, виявленого влітку 2015 року біля села Старосілля Маневицького району. Юні пошуківці опрацювали матеріали наукових конференцій на теми гідроархеології Волині,  провели консультації з археологами, краєзнавцями, здійснили краєзнавчу експедицію Маневицьким районом, щоб на власні очі побачити та описати унікальну знахідку.
Moya Batkivwuna 11
   На цій же секції відзначено гурток «Юні туристи-краєзнавці» (керівник Кравчук І.В.) за роботу «Ринкова площа «Старого Луцька». В результаті проведених досліджень юні пошуківці довели, що Ринкова площа була значним осередком духовності, культури, торгівлі, громадського життя давнього Луцька.
Moya Batkivwuna 3
  У напрямі «Із батьківської криниці» переможцем став гурток «Історичне краєзнавство» (керівник Воронецька С.М.) за роботу «Народна  медицина і магія українців». Юні краєзнавці простежили розвиток народної медицини у рідному краї від найдавніших часів до наших днів, у ході пошукових експедицій зібрали змістовні краєзнавчі матеріали про народних цілителів Волині та методи лікування окремих хвороб, записали рецепти сучасних народних цілителів.
Moya Batkivwuna 9
  Глибиною дослідження, змістовними пошуковими та якісно оформленими ілюстративними  матеріалами вирізняється робота «Вітай бджолу на Зосима. Волинське бджільництво. Традиції. Обряди. Звичаї» гуртка «Юні туристи-краєзнавці» (керівник Поліщук Л.М.). Наймолодші учасники конференції яскраво та емоційно розповіли про особливості волинського бджільництва, про гостини у «Божої мушки» в  Музеї історії села Баїв та волинського бджільництва, про зустрічі та співпрацю з відомими на Волині пасічниками, науковцями, народними майстрами.

Moya Batkivwuna 8

  На секції «Із батьківської криниці» відзначено роботу гуртка «Етнографічне краєзнавство» (керівник Макаревич Н.І.) за змістовне дослідження  на тему  «Бджола та бджільництво в історії та усній  народній творчості». Юні етнографи дослідили етапи розвитку бджільництва, провели цікаві зустрічі з досвідченими пасічниками, зібрали прислів’я, приказки, народні прикмети про бджіл.
     На секції «З попелу забуття» переможцем визнано  Члек Дарину, вихованку гуртка «Етнографічне краєзнавство» (керівник Лукашевич М.Н.) за роботу «Пам’яті повстанців». Юні краєзнавці досліджували  сторінки історії рідного краю, пов’язані з прагненням українського народу до волі та незалежності. У ході пошукової роботи на основі документальних джерел та спогадів свідків юні краєзнавці вияснили та описали причини трагічного завершення діяльності військового табору УПА «Волинська Січ»  в урочищі Вовчак Турійського району.
  Також учасники конференції переглянули цікавий відеофільм Марії Лукашевич «Краєзнавча подорож  до села Баїв»».
   Moya Batkivwuna 10       Переможці конференції були нагороджені дипломами Центру туризму, спорту та екскурсій та призами.
Moya Batkivwuna 12
Moya Batkivwuna 13
   Попереду у юних краєзнавців – нові пошуки, дослідження, знахідки, відкриття на славу рідного краю та України.

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31