Рейтинг користувача:  / 7
ГіршийКращий 
PrLito4
ПРОЩАВАЙ ЛІТО !
Підсумки літнього відпочинку та оздоровлення школярів Волині
Літо - найулюбленіша пора дітей. Адже це найдовший період канікул, нових пригод, подорожей, знайомств та вражень.
Проведення якісного і змістовного відпочинку та оздоровлення дітей стоїть на особливому контролі на державному рівні. Відповідно до Концепції Державної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей основними завданнями у канікулярний літній період є створення умов для продовження виховного процесу та розвитку творчих здібностей під час організації оздоровлення та відпочинку дітей, поліпшення стану їх здоров'я, відновлення життєвих сил, запобігання   бездоглядності.

PrLito1

Значну роботу у Волинській області з оздоровлення школярів проводить Центр туризму, спорту та екскурсій управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації, який у 2012 році отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України та медаль за вагомий внесок у реалізацію державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку, високі результати в організації змістовного дозвілля дітей.
PrLito6 
 
     У цьому році Центру вдалось збільшити на 26% охоплення дітей відпочинком та оздоровленням від запланованого на початку оздоровчої кампанії – розповів директор Леонід Толстіхін. - За літній період було проведено чотири зміни, у яких відпочило 706 дітей. Відпочинок у таборі «Сонячний» користується великим попитом. Діти, побувавши тут хоча б раз, хочуть знову і знову сюди повернутися. І таких щороку більшає. Адже тут цікаве і різноманітне дозвілля, яке не кожен табір зможе запропонувати – плавання на катамарі, байдарках та човнах, туристський навчально-тренувальний полігон зі «скеледромом», пішохідні походи, екскурсії. Впродовж літа тут відпочивали та оздоровлювались діти з різних районів області юні туристи-спортсмени, вихованці Волинської малої академії наук, переможці та призери різних змагань, конкурсів та олімпіад, а також діти з малозабезпечених та багатодітних сімей, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди.

PrLito2

        Програма табору насичена різноманітними культурно-масовими та спортивно-туристськими заходами - спортивні змагання, веселі естафети, розважальні свята, шоу-програми, інтелектуальні та спортивні ігри, конкурси, дискотеки, пісні біля вечірнього вогнища та багато-багато іншого. Нових вмінь та навичок діти набували на майстер-класах з орієнтування на місцевості, скелелазіння, пішохідного, водного та велосипедного туризму на навчально-тренувальних полігонах табору, а також та гуртках з художньої самодіяльності, вокалу, шахів, футболу, волейболу, малювання та інших. Кожна дитина може проявити свої уміння, здібності і талант у будь-якій справі. Крім того, для дітей підготовлені цікаві маршрути походів. Родзинкою перебування в таборі є здійснення 5-6-денного походу, по завершенню якого дітям присвоюється І юнацький розряд зі спортивного туризму, а також нагороджуються значками «Турист України». Загальне оздоровлення проводиться під час загартовування водними процедурами, фізичними вправами, лісовими прогулянками. А мальовнича природа навколо табору – хвойний ліс та озеро сприяють хорошому відпочинку та оздоровленню дітей.

PrLito3

Кожна зміна особлива своєю тематикою, спрямуванням та цікава для дітей. Так, у рамках І зміни відбувся ІV обласний зліт-змагання з туризму серед сільських шкіл І-ІІ ст., присвячений пам’яті Ігоря Миколайовича Коротуна. А під час ІV зміни відбулися Міжнародні змагання зі спортивного туризму та Всеукраїнські змагання зі спортивного орієнтування, на які прибули команди з Литви та 16 областей України.
PrLito5

 

 До роботи у таборі залучаються досвідчені інструктори Центру туризму, спорту та екскурсій та студенти педагогічного коледжу, які проходять тут практику. Правда, щоб потрапити сюди, спочатку студенти відвідують навчання в Центрі туризму, де їх вчать азам туристсько-краєзнавчої специфіки роботи в таборі - в'язати туристські вузли, ставити намет, розпалювати вогнище, орієнтуватись на місцевості, організовувати туристичні змагання, ходити в походи, щоб потім ці знання вони могли передати дітям. 
- В перспективі обласний Центр туризму планує розширити можливості відпочинку та оздоровлення і створити дитячий Центр дозвілля – говорить Леонід Толстіхін. Відтоді як наприкінці 2011 року нашому Центру передали «табір Сонячний», тут активно проводяться різноманітні обласні, всеукраїнські та міжнародні заходи для учнівської та студентської молоді, педагогів та управлінців. Цьому сприяють хороші природні умови та вигідне місце розташування. Адже поряд знаходиться ще одна наша турбаза «Юний турист». Поєднавши інфраструктуру двох турбаз ми створили туристсько-краєзнавчий комплекс для навчально-тренувальних занять та змагань.  
        Крім відпочинку та оздоровлення на стаціонарних турбазах, Центр туризму активно залучає школярів області до подорожей рідним краєм. Протягом липня – серпня більше 20 груп юних туристів здійснили ближні та дальні пішохідні, водні та велосипедні походи по Волині та Карпатах. Саме такий відпочинок дуже люблять діти, адже він дає можливість відійти від стаціонарних умов і пожити в наметі на лоні природи, поїсти туристської каші чи супу, приготованих на вогнищі, поспівати пісень біля вечірнього багаття. Цікаве, насичене та змістовне дозвілля на природі якнайкраще впливає на формування здорового способу життя, додає величезний запас здоров`я, сил та енергії. Перебуваючи у природному середовищі, діти загартовуються, набувають необхідних життєвих вмінь та навичок, знаходять нових друзів. Під час походів юні туристи пізнають свій рідний край, мандруючи його стежками, знайомляться з історико-культурними та природними пам`ятками, проводять певні краєзнавчі дослідження, які в майбутньому стають основою для підготовки робіт на шкільні краєзнавчі конференції та змагання з туристсько-спортивних походів, виховується почуття бережливого ставлення до природи, відповідальності та взаємодопомоги, національної свідомості та патріотизму.

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

<< < вересня 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30