Рейтинг користувача:  / 8
ГіршийКращий 

PatrVuxВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ

     26-27 вересня 2014 року відбувся обласний семінар-практикум на тему «Національно-патріотичне виховання молоді», організований управлінням освіти і науки Волинської облдержадміністрації та обласним Центром туризму, спорту та екскурсій.
      У роботі семінару взяли участь відповідальні за туристсько-краєзнавчу роботу у районах та містах області – методисти, інспектори відділів освіти, завідувачі відділами туристсько-краєзнавчої роботи, директори станцій юних туристів, керівники гуртків, педагоги навчальних закладів. Програма семінару передбачала дві частини – теоретичну та практичну. 26 вересня в актовій залі Центру туризму учасники ознайомились із основними завданнями національно-патріотичного виховання учнівської молоді, нормативним забезпеченням, пріоритетними напрямками та формами роботи.
     PatrVux2В останні кілька років, а особливо тепер, враховуючи події на сході України, особливо акцентується увага на державному рівні щодо національно-патріотичного та фізичного виховання дітей, формування культурних та соціальних цінностей. Для поліпшення виховної роботи з учнівською та студентською молоддю на основі традицій українського народу, формування у підростаючого покоління патріотичної свідомості Міністерство освіти і науки доручило Українському державному центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та відповідно обласним центрам туризму взяти під свою опіку військово-патріотичне виховання, як один з напрямів позашкільної освіти. Тому, координацію навчально-виховної, інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи у Волинській області здійснює обласний Центр туризму, спорту та екскурсій.
    PatrVux3Впродовж декількох років в Україні культивуються та підтримуються на державному рівні військово-патріотичні спортивні ігри серед учнівської молоді: всеукраїнські змагання фізкультурно-оздоровчого патріотичного комплексу «Козацький гарт», військово-патріотична спортивна гра «Зірниця» та дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра Українського козацтва «Сокіл» («Джура»). Саме через такі заходи, які є цікавими для дітей, і відбувається відродження традицій, національно-патріотичне виховання молоді, формування соціальних цінностей, почуття відповідальності та обов’язку, сприяють духовному та фізичному розвитку.
    PatrVux4 Кілька років тому Волинський центр туризму виступив ініціатором поєднання всіх трьох ігор в єдиний масштабний Фестиваль фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді, який традиційно проводиться на теренах нашої області. Багато організаційної роботи та методичних напрацювань в цьому напрямку підготовлено спеціалістами позашкільного закладу. Враховуючи вагомі здобутки - а саме: волинські школярі були переможцями І Всеукраїнських змагань фізкультурно-оздоровчого патріотичного комплексу школярів України «Козацький гарт» у Хортиці, кількаразовими переможцями у Всеукраїнському етапі гри «Зірниця», а учні Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою впродовж останніх років переможці військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура»), могутній потенціал кадрів та хороший досвід організації заходів у своєму регіоні, саме Волинь було обрано минулого року для проведення Всеукраїнського науково-методичного семінару з питань патріотичного виховання молоді, який проводили Міністерство освіти і науки України, Міністерство оборони України та Інститут інноваційних технологій і змісту освіти.
    Туристсько-краєзнавча робота – один з основних напрямків позашкільної роботи, який дозволяє оптимально використовувати різні форми для виховання юних патріотів. Вивчаючи рідний край, набуваючи вмінь і навичок самообслуговування під час походів та подорожей, досягається головна мета – підготовка самодостатнього, національно свідомого, здорового громадянина України.
    PatrVux1 
      Досвідом роботи щодо фізичного розвитку дітей та виховання патріота, громадянина своєї країни поділились провідний спеціаліст обласного комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Володимир Довганюк, завідувач кафедри Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Юрій Попович, методист відділу освіти Любомльської РДА Лариса Солом`янюк, вчитель історії ЗОШ І-ІІІ ст. с.Прилісне Маневицького району Ірина Скорик.
    PatrVux5
      Також учасники семінару мали змогу оглянути, виставку, присвячену пам’яті військовослужбовцям, котрі загинули захищаючи рідну землю на сході країни, надану Волинським регіональним музеєм історії українського війська і військової техніки і тимчасово розміщену в Центрі туризму.
      У практичній частині заходу учасники семінару взяли участь у майстер-класах з туризму, а також відвідали туристський фестиваль, який проходив 27 вересня у парку культури та відпочинку імені Лесі Українки, присвячений Всесвітньому Дню туризму.

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

<< < вересня 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
30