Рейтинг користувача:  / 12
ГіршийКращий 
SemPrakt16УРОК ВИЖИВАННЯ ВОЛИНСЬКИХ ПЕДАГОГІВ
З 8 по 10 грудня 2014 року Волинський обласний Центр туризму, спорту та екскурсій провів навчально-практичний семінар у Закарпатті для вчителів, керівників туристсько-краєзнавчих гуртків з різних регіонів області. Основна мета семінару – підвищення туристсько-спортивної кваліфікації педагогічних працівників. Крім теоретичної підготовки, основним завданням семінару було здійснення походу з ночівлею в польових умовах.

     

     Фахівці Центру туризму на чолі з керівником Леонідом Толстіхіним спланували досить складний маршрут, який передбачав сходження на гори Великий Верх (1598 м) та Стій (1681 м) Міжгірського району Закарпатської області. Протяжність походу становила близько 23 кілометрів з перепадами висоти понад 1100 м.

SemPrakt1

SemPrakt 

      У перший день учасники походу розбили наметовий табір на Воловецькому перевалі біля підніжжя гори Великий Верх, щоб на наступний день здійснити сходження, згідно наміченого маршруту. Похід видався не з легких. Чим вище піднімалась група, тим суворіше випробувала туристів погода. 

 SemPrakt11

SemPrakt12

SemPrakt13

Штормовий вітер зі снігом додавав чималих труднощів. Врешті, коли першу вершину було підкорено, швидко розгорнули прапори біля тригонометричного пункту геодезичної мережі для групового фото, і неSemPrakt2 затримуючись, вирушили далі. Погода погіршувалась, видимість була досить обмеженою, тому необхідно чітко виконувати вказівки керівника та дотримуватись правил руху в поході. Далі 4 кілометри гребенем хребта до гори Стій. При хорошій погоді з вершини відкривається чудовий вид на один з найбільших карпатських хребтів – Полонина Боржава. Проте цього разу волинським туристам не пощастило з погодою. На вершині гори Стій стоїть високий бетонний стовп, неподалік є хрест, а на площадці трохи нижче – круглі бетонні фундаменти колишніх радіолокаційних ракетних систем. Швидке фото на пам’ять, короткий перепочинок і повертаємо назад. 

SemPrakt3

SemPrakt4

  SemPrakt5

  SemPrakt9

SemPrakt14

SemPrakt15

SemPrakt7

SemPrakt17

  SemPrakt16

 

       Уже внизу біля свого табору втомлені, але задоволені від проходження досить складного маршруту, учасники походу мали можливість поділитись своїми враженнями та відчуттями, набутим досвідом. Директор обласного Центру туризму Леонід Толстіхін зазначив, що саме туризм дає змогу використовувати різноманітні навчально-виховні методи для всебічного розвитку дітей та молоді, зміцнення їх здоров’я,   формування важливих вмінь і навичок підготовки до самостійного життя, самореалізації, соціальних та національно-патріотичних цінностей, організації змістовного дозвілля та відпочинку. А навчити може лише той педагог, який сам добре володіє необхідними вміннями та має відповідні знання.

SemPrakt8

      Враховуючи події на сході України, особливо акцентується увага на державному рівні щодо національно-патріотичного та фізичного виховання дітей, формування культурних та соціальних цінностей. Туристсько-краєзнавча робота є одним з основних напрямків позашкільної роботи, який дозволяє оптимально використовувати різні форми та засоби для виховання дітей та молоді. Вивчаючи рідний край, набуваючи вмінь і навичок самообслуговування під час походів та подорожей, відбувається підготовка самодостатнього, національно свідомого, здорового громадянина України. 

       Отож, мета навчально-практичного семінару з підготовки туристських кадрів була успішно реалізована. А всі необхідні вміння і знання, набуті учасниками під час здійснення походу, стануть основою для роботи з дітьми.

SemPrakt6

 

 

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

<< < грудня 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31