березня 2017

29 березня 2017

Змагання "Луцька Багатоденка"

Lycka Bagatodenka529 березня 2017р.
ПОНАД 500 ШКОЛЯРІВ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ
У ЗМАГАННЯХ «ЛУЦЬКА БАГАТОДЕНКА»
    Три дні на весняних канікулах – з 27 по 29 березня 2017 року в паркових зонах міста Луцька відбувались масові змагання для дітей та молоді зі спортивного орієнтування «ЛУЦЬКА БАГАТОДЕНКА».
Читать далее

27 березня 2017

Луцька багатоденка 2017

L Bagatodenka 1527 березня 2017р.
МАСОВІ СТАРТИ «ЛУЦЬКОЇ БАГАТОДЕНКИ»
      27 березня 2017 року розпочались триденні масові старти змагань зі спортивного орієнтування «Луцька багатоденка», організовані обласним Центром туризму, спорту та екскурсій спільно з міським центром туризму, спорту і краєзнавства.
Читать далее

Вивчаємо рідний край у подорожах

Vuvch r kray v podorogah25 березня 2017р.
ВИВЧАЄМО РІДНИЙ КРАЙ У ПОДОРОЖАХ
    25 березня 2017 року вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків Центру туризму, спорту та екскурсій здійснили пошуково-дослідницький похід в рамках Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина - Україна».
Читать далее

Волиняни серед переможців всеукраїнського конкурсу

V sered peremogciv 122 березня 2017р.

ВОЛИНЯНИ СЕРЕД переможців Всеукраїнського конкурсу

    20-22 березня 2017 року в Києві відбувся І Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв навчальних закладів "Край, в якому я живу", організований Українським державним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді  Міністерства освіти і науки України.

Читать далее

22 березня 2017

Спортивне орієнтування

СПОРТИВНЕ ОРІЄНТУВАННЯ

     Програма основного рівня спрямована на дітей віком від 9 років і старші та розрахована на 3 роки навчання. Спортивне орієнтування займає одне з провідних місць серед гуртків туристсько-краєзнавчого напряму.
    Заняття в гуртку передбачають навчанню базовим знанням з топографії, спортивного орієнтування, а також з основ туризму і краєзнавства.
  Діти вчаться користуватись компасом і картою, визначати своє місцезнаходження, основним прийомам роботи зі спортивною картою, складати план та карту місцевості, визначати азимут, відстань, долати різні маршрути та дистанції, обираючи оптимальний рух, використовуючи різні прийоми орієнтування на різних місцевостях - в місті, парку, лісі тощо, орієнтуватись в складних ситуаціях, рухатись за аварійним азимутом. Велика увага приділяється загальній та спеціальній фізичній, морально-вольовій та психологічній підготовці.
  Вихованці вивчають правила та види змагань зі спортивного орієнтування, беруть участь у змаганнях на різних дистанціях,  здійснюють навчально-тренувальні практичні заняття на місцевості та походи різної складності.
S O 8S O 10
S O 2S O 1
S O 3S O 5
S O 6S O 4S O 7
S O 11S O 9

Читать далее

Лижний туризм

ЛИЖний туризм

     Програма основного та вищого рівня спрямована на дітей віком від 12 років і розрахована на 3 роки навчання.
  Заняття в гуртку передбачають навчанню вихованців базовим туристським вмінням та навичкам - встановлення намету, розпалювання вогнища, в’язання туристських вузлів, подолання природних перешкод, орієнтування на місцевості, надання першої медичної допомоги, облаштування біваку, приготування їжі в похідних умовах, ремонт спорядження.
    Гуртківців знайомлять з особливостями проведення лижних походів та специфікою змагань з лижного туризму. На заняттях діти вчаться техніці руху на лижах, різним способам підйомів та спусків, траверсу схилу, гальмування, дотримання техніки безпеки при доланні природних перешкод, тактиці дій команди при проходженні етапів на змаганнях з лижного туризму. Знайомляться з особливостями орієнтування в лижному туризмі, вимогами до спорядження та його обслуговування, особливостями організації зимових походів: облаштування побуту, розпалювання вогнища, встановлення наметів, дотримання особистої гігієни тощо.
    Вихованці беруть участь у змаганнях з лижного туризму для підвищення спортивної майстерності, здійснюють навчально-тренувальні практичні заняття на місцевості та походи різної складності.
L tyruzm 7L tyruzm 6
L tyruzm 11L tyruzm 9
L tyruzm 8L tyruzm 4L tyruzm 10
L tyruzm 1L tyruzm 2
L tyruzm 13L tyruzm 3
L tyruzm 5L tyruzm 12
Читать далее

Юні туристи

ЮНІ ТУРИСТИ

     Програма початкового рівня розрахована на роботу з дітьми віком, як правило, від 6 до 12 років впродовж одного року навчання.
    На гуртку діти знайомляться із азами туризму, опановують найпростіші туристські вміння та навички: укладання рюкзака, встановлення намету, в’язання туристських вузлів, розпалювання вогнища, подолання природних перешкод, орієнтування у просторі тощо. Діти знайомляться з правилами проведення туристських походів, основними етапами підготовки до походу, правилами облаштування біваку, поведінки під час походу. Крім того, вивчають природу, історію, культуру, туристські можливості рідного краю. Значна увага приділяється здоровому способу життя та загальній фізичній підготовці.
    Діти здійснюють 1-3-денні походи, навчально-тренувальні практичні заняття на природі, беруть участь у туристсько-спортивних змаганнях.

Uni tyrustu6Uni tyrustu3

Uni tyrustuUni tyrustu1Uni tyrustu13
Uni tyrustu2Uni tyrustu7
Uni tyrustu8Uni tyrustu11
Uni tyrustu4Uni tyrustu9
Uni tyrustu12Uni tyrustu14
Uni tyrustu5Uni tyrustu10
Читать далее

Спортивний туризм

СПОРТИВНИЙ ТУРИЗМ

     Програма основного та вищого рівня спрямована на дітей віком від 14 років, які уже мають  туристський досвід (займались попередньо в гуртках)  і розрахована на 3 роки навчання.
   Навчальна програма включає в себе знайомство з різними видами туризму: пішохідним, водним, велосипедним, лижним, а також зі спортивним орієнтуванням.
Заняття в гуртку передбачають навчанню вихованців долати природні та штучні перешкоди, організовувати бівуак та побут в польових умовах, надавати долікарську допомогу, виживати в умовах спортивно-туристського походу, а також володінню різними прийомами орієнтування на місцевості. Велика увага приділяється фізичній підготовці, вдосконаленню туристської майстерності, підготовці до змагань з різних видів туризму, вивченню їх специфіки та правил, підготовці до участі в спортивних туристських походах різної складності. Навчання спрямоване на виховання самодисципліни, вміння швидко діяти в надзвичайних ситуаціях, аналізувати власні дії та вчасно реагувати на ситуацію, працювати в команді.
   Вихованці беруть участь в туристсько-спортивних змаганнях різних видів, залучаються до суддівства змагань, здійснюють навчально-тренувальні практичні заняття на природі та багатоденні походи різної складності, під час яких відпрацьовують туристські вміння і навички, а також велику увагу приділяють краєзнавчій роботі – вивченню та дослідженню природи, історії, культури рідного краю.
S tyruzm 15S tyruzm 14
S tyruzm 7S tyruzm 4
S tyruzm 8S tyruzm 10S tyruzm 1
S tyruzm 12S tyruzm 2
S tyruzm 5S tyruzm 13
S tyruzm 11S tyruzm 6
S tyruzm 9S tyruzm 3S tyruzm 16
Читать далее

Велосипедний туризм

ВЕЛОСИПЕДНИЙ ТУРИЗМ

     Програма основного рівня спрямована на дітей віком від 13 років і розрахована на 3 роки навчання.
   Заняття в гуртку передбачають навчанню вихованців базовим туристським вмінням та навичкам - встановлення намету, розпалювання вогнища, в’язання туристських вузлів, подолання природних перешкод, орієнтування на місцевості, надання першої медичної допомоги, облаштування біваку, приготування їжі в похідних умовах, ремонт спорядження.
    Діти знайомляться з особливостями проведення велосипедних походів та змагань з вело туризму, правилами дорожнього руху, технікою безпеки та поведінки в поході, вивчають будову велосипеду, його регулювання, проведення технічного обслуговування та ремонту.
   Діти навчаються різним технікам руху на велосипеді у різних умовах, кріпити вантаж до велосипеду та перевозити його, вчаться долати різні дистанції на змаганнях з вело туризму.
   Вихованці беруть участь у змаганнях з вело туризму для підвищення спортивної майстерності, здійснюють навчально-тренувальні практичні заняття на місцевості та багатоденні походи різної складності.
Vel tyr 3Vel tyr 6
Vel tyr 4Vel tyr 7
Vel tyr 5Vel tyr 8Vel tyr 9
Vel tyr 2Vel tyr 1

Читать далее

Водний туризм

ВОДНИЙ ТУРИЗМ

     Програма основного рівня спрямована на дітей віком від 12 років і розрахована на 3 роки навчання.
   Заняття в гуртку передбачають навчанню вихованців базовим туристським вмінням та навичкам - встановлення намету, розпалювання вогнища, в’язання туристських вузлів, подолання природних перешкод, орієнтування на місцевості, надання першої медичної допомоги, облаштування біваку, приготування їжі в похідних умовах, ремонт спорядження. Знайомство з особливостями проведення водних походів та змагань з водного туризму. Діти вчаться збирати та розбирати байдарки, катамарани, готувати спорядження для водного походу, орієнтуватись на місцевості за допомогою карти і компасу, правилам посадки та висадки з суден, керування судном на воді, подолання природних та штучних перешкод, заходам безпеки і страхування при подоланні перешкод, особливостям тактики при використанні суден різних видів, основним принципам підготовки та проведення водного походу.
    Вихованці беруть участь у змаганнях з водного туризму для підвищення спортивної майстерності, здійснюють навчально-тренувальні практичні заняття на місцевості та багатоденні походи різної складності.
Vod tyr 3Vod tyr 5


Vod tyr 6Vod tyr 2
Vod tyr 1
Vod tyr 4
Vod tyr 7Vod tyr 8
Читать далее

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ